Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı tarafından Hazro  ilçesi Çitlibahçe Köyü mülki sınırları içerisinde 03 Eylül 2018 Pazartesi günü icra edilen operasyon esnasında bir grup BTÖ mensubu ile  temas sağlanması  neticesinde, (2) terörist,  (2)  adet  AK-47 Kaleşnikof P.Tf., (3) adet el bombası, (8)  adet AK-47 Kaleşnikof P.Tf., şarjörü, (1) adet tabanca şarjörü, (99) adet 7,62 mm. Fişek, (1) adet 7,65 mm fişek, (1) adet el dürbünü, (1) adet radyo, (1) adet masonet kelepçe, (4) adet büyük tüp, (1) adet şemsiye, (2) adet sırt çantası, giyim ve yaşam malzemesi ile birlikte ölü olarak etkisiz hale getirilmiştir.

    

Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı doğrultusunda adli işlemlere başlanılmış olup, delil niteliğine haiz olan silah, mühimmat ve diğer malzemeler muhafaza altına alınmış, ele geçen el bombaları Patlayıcı Madde İmha Timi marifetiyle emniyetli şekilde yerinde imha edilmiştir.

 

Bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması ve teröristle mücadele kapsamında yürütülen operasyonlara artan bir azim ve kararlılıkla devam edilmektedir.

 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur. 

 

DİYARBAKIR VALİLİĞİ