Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca; Kocaköy ilçesi Gözebaşı köyünde uyuşturucu madde imal ve ticareti yaptığı değerlendirilen şüpheli şahıslar ile suç delillerini ele geçirmek maksadıyla, 05 Mayıs 2017 Perşembe günü saat 06.00’da narko terör operasyonu kapsamında adli makamlardan alınan arama kararına istinaden 2 ayrı ev ve eklentisinde adli arama faaliyeti icra edilmiştir.

 

İcra edilen arama faaliyetinde;     

    

-   G.D isimli şahsın evinde minderlerin altında 2x2 m genişliğinde ve 1.5 m yüksekliğinde gizli bir bölmede “Kasten Adam Öldürme” suçundan kesinleşmiş cezası bulunan G.D. isimli şahıs ruhsatsız av tüfeği ile birlikte yakalanmış, A.G isimli şahsın evinin bahçesinde ekili vaziyette (162) adet kök kenevir bitkisi tespit edilmiş,

-  BTÖ mensuplarınca yağmalanmayı müteakip, bombalı araç yapımında kullanılacağı değerlendirilen yabancı plakalı (1) araç bulunmuş,

-  Gözebaşı mülki sınırları içerisinde Karşıyaka mevkiinde menfez altına gizlenmiş halde jelikan bidon içerisinde (30) kg toz esrar maddesi ele geçirilmiştir.

 

  Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile ele geçirilen silah ve uyuşturucu maddeye el konulmuş olup, gözaltına alınan (1) şüpheli şahıs hakkında adli işlemlere devam edilmektedir.

 

Bölgemizde yaşayan vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması ile narko-terörizmle mücadeleye yönelik çalışmalara artan bir azim ve kararlılıkla devam edilmektedir.

 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

 

                                                                                                   DİYARBAKIR VALİLİĞİ