BASIN BÜLTENİ
 
          08.10.2017 tarihinde saat 17:30’da Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi Kadın doğum kliniklerin ek binasında 2. Katta iç tesisat elektrik panosundan kaynaklı yangın çıkmıştır. Çıkan yangın neticesinde 17:31’de Büyükşehir Belediyesi yangın ihbar birimi aranarak itfaiye talebinde bulunulmuştur. İtfaiye birimleri 17:34 te hastaneye ulaşmış ve duruma müdahale etmiştir.
 
Yangın, kısa devreden kaynaklı kabloların yanması sonucu çıkmıştır. Çıkan alev dağılmadan hemen söndürülmüştür. Ancak bina içerisinde oluşan yoğun duman nedeni ile bina içerisinde havalandırma çalışmaları başlatılmıştır.
 
Hastanede toplam 235 hasta tedavi edilmekte idi. Hastanemizde yaşanan durumdan dolayı hiçbir anne, bebek, hasta yakını veya personelimiz etkilenmemiştir. Olay anında toplam 181 hasta il merkezindeki diğer hastanelere 112 ekipleri ve UMKE timleri tarafından çok kısa bir sürede başarılı bir şekilde transferleri sağlanarak hastalarımızın tedavilerinin sürdürülmesi sağlanmıştır. 54 yeni doğan yoğun bakım hastamızın tedavisi hizmet binamızda sorunsuz bir şekilde devam etmektedir. Tedbiren 112 ekipleri, AFAD ve TEDAŞ ekipleri hastanemizde hazır bulunmaktadırlar.
 
Gerekli kontroller yapıldıktan sonra bütün eksiklikler giderilerek 09 Ekim pazartesi günü mesai saatleri içinde hasta kabulüne devam edilmesi planlanmaktadır.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.