SAYIN VALİMİZ HASAN BASRİ GÜZELOĞLU’NUN 10 OCAK İDARECİLER GÜNÜ MESAJI
 
Milletimizin birliği, beraberliği, huzuru, esenliği, refahı ve güvenliği, ülkemizin kalkınması, gelişmesi, eğitimi, bilgi ve bilinç düzeyinin artırılması, her alanda kapasite ve standartların yükseltilmesi ve benzeri pek çok konuda üstün özveri ve yüksek vazife bilinciyle çalışan Mülki İdare Amirleri geçmişten bu güne sayısız hizmetler sunmuştur.
 
Mülki idare amirleri, devleti ve hükümeti temsil ederken sadece devletin varlığını, gücünü değil, şefkatini de temsil etmekte; devletimiz ile milletimiz arasındaki sevgi ve güven bağlarını da güçlendirmektedir.
 
Ülkemizi geleceğe taşıyan projelerin başarıya ulaşmasında etkin rol oynayan, sadece yöneten değil, aynı zamanda halka hizmet etme idealini de özümseyen ve önceleyen idarecilerimiz, her zaman aynı azim, kararlılık ve çalışma gayretiyle vazifelerini icra edeceklerdir.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, mensubu olmaktan onur duyduğum bu özverili mesleği fedakârca yürüten başta Vali Yardımcılarımız ve ilçelerimizde hizmet veren Kaymakamlarımız olmak üzere, tüm Mülki İdare Amirlerimizin 10 Ocak İdareciler Günü’nü kutluyor, sağlıklı ve başarılı bir meslek hayatı temenni ediyorum. Görevleri başında şehadete ermiş olan ve ebediyete intikal etmiş tüm İdarecilerimize de Allah’tan rahmet diliyorum.
 
    Hasan Basri GÜZELOĞLU
                                                                                                           Diyarbakır Valisi