Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 99. Yılı çeşitli temaslarda bulunmak üzere ilimizi teşrif eden İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun katılımıyla Diyarbakır’da büyük bir coşkuyla kutlandı.

 

Valilik önünde gerçekleştirilen kutlamalara İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ve Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu’nun yanı sıra, Diyarbakır Milletvekilleri Galip Ensarioğlu, Ebubekir Bal, 7. Kolordu Komutanı Tümgeneral Sinan Yayla, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Halis Zafer Koç, 16’ıncı Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Barbaros Kasar, 8. Ana jet Komutanı Tuğgeneral Kadircan Kottaş, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, İlimiz protokol üyeleri, öğrenciler ve aileleri ile vatandaşlar katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan kutlamalarda, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Demir açış konuşmasını yaptı. Ardından öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu.

 

Karacadağ Anaokulu folklor ekibi tarafından sergilenen Yenişehir Halk Eğitim Merkezi halk oyunları topluluğu tarafından devam eden kutlamalarda, Kayapınar Belediyesi Horon gösterisi ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü jimnastik ekibi tarafından hazırlanan gösteriler büyük ilgi ve heyecanla izlendi. Program, izleyenlerden büyük alkış topladı.

 

Kutlamaların devamında 2018 yılı içerisinde Ulusal ve Uluslararası branşlarda dereceye giren sporcular ile Gençlik Haftası münasebetiyle düzenlenen kurumlar arası 19 Mayıs turnuvası yarışmalarında dereceye giren sporculara ödülleri İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu ve protokol üyeleri tarafından verildi. Bakan Soylu, Vali Güzeloğlu ve protokol üyeleri ödül alan sporcuları tebrik ederek, başarılarının devamını dilediler.