Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, Devlet-Millet Buluşması kapsamında Ergani İlçemize bağlı Kortaş Mahallesini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

 

 

Ziyarette Vali Güzeloğlu’na Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Ergani Kaymakamı Mesut Çoban, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan ve beraberindekiler eşlik etti.

 

 

Kortaş Mahalle Muhtarı Şaban Arslan ve vatandaşlar tarafından karşılanan Vali Güzeloğlu’na öğrenciler tarafından çiçek takdim edildi. Daha sonra Vali Güzeloğlu ve beraberindekiler buradaki vatandaşlarımızla birlikte Cuma Namazını eda etti.

 

 

Cuma Namazının ardından, yemek programında vatandaşlara hitaben bir konuşma yapan Vali Güzeloğlu şunları söyledi: “Büyükşehir Belediye Başkanım, İlçe Kaymakamımız, değerli çalışma arkadaşlarım, çok değerli hanımefendiler, beyefendiler, Kortaş Köyünün güzel insanları, sevgili çocuklar, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum, Cumanız mübarek olsun. Bugün sizlere misafir olmaktan, sofranızda sizle birlikte bu ortamı paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Allah birlik ve beraberliğimizi hep böyle diri eylesin, güzel eylesin inşallah. Devlet millet buluşması diyoruz, işte bugün burada devletiyle, milletiyle, çok örnek bir tablo sergiliyoruz. Bugünkü buluşmamızda böylesi Coşku dolu kucaklaşmamızdaki ev sahipliği için, muhtarımıza,   ilçe başkanımıza, ilçe kaymakamımıza, katılan hepinize ben ve arkadaşlarım adına içtenlikle teşekkür ediyorum, sağ olun var olun. Bir teşekkür de 17 Mart'ta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı tarihi bir buluşmada yüz bini aşkın insanla kucaklaşma da ortaya koyduğunuz irade için, destek için, cumhurun başkanı ile o gün kucaklaştığınız için sağ olun var olun. O gün Diyarbakır tarihi yazdı. 100 bin Diyarbakırlı içinde Erganili si, Kortaş’ı, 17 ilçesi ve bu devletin milletle birlik ve beraberliğine inanan herkesi elde bayrakla tıpkı bugün olduğu gibi bir tarih yazdı.

 

 

 

 

 

 

Devlet ve millet el ele gönül gönüle gelirse, birleşirse, hiçbir hedef erişilmez, hiçbir engel aşılmaz değildir.

 

 

Biz şuna inanıyoruz; devlet ve millet el ele gönül gönüle gelirse, birleşirse, hiçbir hedef erişilmez, hiçbir engel aşılmaz değildir Allah'ın izniyle. Bir ve beraber olacağız iri olacağız, diri olacağız, hangi hedef varsa, bu büyük devlet ve millet, o hedefe erişeceğiz. Bütün kurumlarımızla, bütün birimlerimizle, belediyelerimizle tıpkı bugün olduğu gibi, çünkü biz insana hizmeti ibadet sayıyoruz. Devleti millet ve insan için yaşatıyoruz. Hükmetmek için değil, hizmet etmek için çalışıyoruz ve en büyük mükâfatı kalplerden gelen bir Allah razı olsun da ve alınan bir dua da görüyoruz. Bakın Diyarbakır hamdolsun bugün her köşesiyle şantiye her köşesine hizmet için adım adım hedefine doğru ile bir çalışma merkezi halinde, eğitimden sağlığa, kültürden sanata spora, fiziksel alt yapılardan, sosyal üst yapılara kadar, bir dev alanda, dev yatırımlarla geleceğe doğru gidiyoruz. Kaybedilmiş yılların, eksik kalan zamanların ve geçmişte yapılan ihmallerin üzerine gidiyoruz. Hamdolsun Sağlanan huzur ve güven ortamında sonra bugün artık hedefimiz, ekonomik ve sosyal kalkınma. Diyarbakır yaşayan her insanımızın, her bir köşesine, her bir kişisine ve her meselesine dokunuyoruz. Bu meseleleri dert edinip, İnşallah o dertleri çözüme taşıyoruz. Cumhurbaşkanımızın bize verdiği emir bu, Başbakanımızın bize talimatı bu ve bizim de amacımız bu. Millete efendilik yoktur, millete hizmet etmek vardır. Bugün bu mahallelerde, bu köylerde, hepiniz ve sizin beklentileriniz, bizim vazifemiz bu noktada bu birliğimiz devam ettikçe inşallah bu kucaklaşma gönül gönüle oldukça gelecek her gün güzellikler ve inşallah hizmetleri getirecek.

 

 

 

 

Hem bu ülkenin içinde, hem de sınırların ötesinde kim bu ülkeye millete ve devlete ihanet içindeyse, son ihanet temsilcisi etkisiz hale getirilinceye kadar bu mücadele devam edecek.

 

 

 

Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milleti büyük bir devlet ve millettir. Terör ve teröristle mücadeledeki kararlılığımız bugün çok açık bir şekilde devam etmektedir. Hem bu ülkenin içinde, hem de sınırların ötesinde kim bu ülkeye millete ve devlete ihanet içindeyse, son ihanet temsilcisi etkisiz hale getirilinceye kadar bu mücadele devam edecek. Allah bu mücadelede, bu birlik ve beraberliğimiz için, huzurumuz için, bayrak için, ezan için, hayatını feda eden bütün şehitlerimize gani gani rahmet eylesin, mekânları cennet olsun. Onların manevi varlığın da hepimiz, onların bize emanet ettiği başta devletin, vatanın ve bu değerlerin bekçisiyiz Elhamdülillah. Şehadeti en yüce makam bilen, peygamberle birlikte ahirette haşreden bir dinin hamdolsun, inanları ve temsilcileriyiz. Ben hepinize çok teşekkür ediyorum. Başta muhtarıma, ilçe başkanıma, Kaymakamıma, emek veren hepinize, gelecek her günümüz İnşallah bugünden güzel olsun, kardeşliğimiz daim olsun, Rabbim devletimizi ve milletimizi korusun” dedi.

 

Konuşmanın ardından Vali Güzeloğlu ve beraberindekiler Kortaş İlkokulunu ve Ortaokulunu ziyaret ettiler. Okuldaki Anasınıfı öğrencileriyle buluşan Vali Güzeloğlu ve beraberindekiler öğrencilerle yakından ilgilendiler. Ardından okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelen Vali Güzeloğlu ve beraberindekiler öğretmenlerle bir süre sohbet etti.