Bir dizi temaslarda bulunmak üzere İlimize gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Berat Albayrak, Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu ile birlikte Cebeli Nur Cami’nde Cuma namazını eda etti.

 

Cuma namazının ardından Bakan Albayrak, Vali Güzeloğlu ile birlikte Diyarbakır esnafıyla buluştu. Esnaf ve vatandaşların ilgisiyle karşılaşan Bakan Albayrak ve Vali Güzeloğlu esnafların sorunun dinledi onlarla bir süre sohbet etti.

 

Esnaf ziyaretinin ardından Bakan Albayrak, Vali Güzeloğlu ve beraberindekiler Medeniyet Düşüncesi Kulübü Gençlik buluşması ve Ödül Törenine katıldı.

 

Kayapınar Cegerxwin Kültür merkezinde düzenlenen törene Bakan Albayrak ve Vali Güzeloğlu’nun yanı sıra Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumali Atilla, ilimiz üst düzey yöneticileri ile gençler katıldı.

 

Tören ilk olarak tanıtım filmiyle başladı. Ardından Bakan Albayrak törene katılan gençlerle bir süre sohbet etti. Tören sonunda Bakan Albayrak İlimizdeki farklı liselerden dereceye giren 6 öğrenci ile 1 danışman öğretmene hediye takdiminde bulundu.

 

Ödül törenin ardından Bakan Albayrak, Vali Güzeloğlu ve beraberindekiler 2016 yılında Şehit edilen Ak Parti Dicle İlçe Başkanı Deryan Aktert ile 2017 yılında Şehit edilen Ak Parti Lice ilçe Başkanı Orhan Mercan’ın ailelerini ziyaret etti.

 

Taziye ziyaretlerinin ardından Bakan Albayrak ve beraberindekiler Valiliğimizi ziyaret etti.

 

 

Ziyarette, Bakan Albayrak’a Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumali Atilla ve beraberindekiler eşlik etti.

 

 

Vali Güzeloğlu, Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar tarafından karşılanan Bakan Albayrak Valilik Şeref Defterini imzaladı. Daha sonra Valilik Makamına geçen Bakan Albayrak ve beraberindekiler, Vali Güzeloğlu ile bir süre görüştüler.