TÜRKONFED ve TUSİAD 39.İş Konseyi zirvesi çerçevesinde ilimizi ziyaret eden Bakan Tüfenkci, Diyarbakır Ticaret Borsasını ziyaret etti. Sayın Bakan Tüfenkci’yi Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil karşıladı. Bakan Tüfenkci burada ilimizin önde gelen iş adamlarının sorunlarını dinledi.

 

 

Ziyarette Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci’nin yanı sıra Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy, önceki dönem Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanları Mehmet Mehdi Eker ve Kutbettin Arzu, Diyarbakır Milletvekilleri Galip Ensarioğlu, Ebubekir Bal, LİMAK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, Diyarbakır İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan eşlik etti.

 

 

Daha sonra Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil, Sayın Bakan Tüfenkci ve beraberindeki konuklara plaket ve Diyarbakır’ın tarihi güzelliklerini gösteren fotoğraflar hediye etti.

 

Günün anısına toplu fotoğraf çekiminin ardından Diyarbakır Borsası Başkanına misafirperverlikleri için teşekkür eden Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci borsa binasından ayrıldı.