Tıp Bayramı münasebetiyle ilimizdeki sağlık yöneticileri ve çeşitli hastanelerde görev yapan doktorlar, Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’u ziyaret etti.

 

Ziyarette, Diyarbakır Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Mehmet Şükrü Budak’ın yanı sıra Sağlık İl Müdürü Dr. Mehmet Sait Avar, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fatih Mehmet Aslan ve Diyarbakır ilinde görev yapan doktorlar eşlik etti.

 

İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Sait Avar, kendilerini kabul etmelerinden dolayı Vali Aksoy’a teşekkür ederek, ilimizde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. 

 

İlimizde görev yapan doktorlar adına İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Sait Avar’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Vali AKSOY, şöyle devam etti. “Sağlık Bakanlığımız tarafından normal doğumu özendirme ve arttırmak amacıyla çalışmalar yapılıyor. Diyarbakır olarak normal doğum sıralamasında Türkiye ortalamasının üzerindeyiz. Bu noktaya gelmesinde özellikle Kadın Doğum uzmanlarımızın gayretli çalışması var. Ben bu anlamda ilimizde görev yapan kadın doğum uzmanlarını kutluyorum. Biz ayrıca Diyarbakır’da kadın sağlığı eğitim projesi kapsamında kadınları normal doğum için cesaretlendirerek normal doğumun faydalarını da anlattırıyoruz. Projede ayrıca kadınlarımızın en çok karşı karşıya olduğu meme kanseri ile ilgili bilinçlendirmek ve kendi kendini muayene edebilme bilgi düzeyine ulaşmalarını hedefliyoruz. Bu zamana kadar 82.000 kadınımıza ulaşıldı. Daha çok kadına ulaşacağımızı umuyorum. Bu vesileyle ilimizde görev yapan bütün doktorlarımızın, hemşirelerimizin, ebelerimizin ve sağlık çalışanlarımızın ‘Tıp Bayramı’nı kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum’ dedi.

 

Daha sonra Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy tarafından, ilimizde görev yapan yüksek oranda normal doğum yaptırdıkları için 10 doktorumuza gayretli çalışmalarından dolayı başarı belgeleri verildi. Ayrıca Türkiye geneli yılın doktoru seçilen 3 doktorumuza başarılarından dolayı tebrik ederek çalışmalarının devamını diledi.

 

Ziyaret toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.