Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu ve eşi Sayın Ayşe Güzeloğlu, Jandarma Teşkilatının 179’uncu kuruluş yıl dönümü dolayısıyla, İl Jandarma Komutanlığında düzenlenen törene katıldı.

  

İl Jandarma Komutanlığı’nda gerçekleştirilen törene önceki dönem Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Mehdi Eker, Vali Güzeloğlu ve eşi Ayşe Güzeloğlu’nun yanı sıra, Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, 7. Kolordu Komutanı Tümgeneral Sinan Yayla ve eşi Melike Yayla, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla ve eşi Lütfiye Atilla, Bölge Jandarma Komutanı Tümgeneral Halis Zafer Koç ve eşi Nesrin Koç ile İlimiz protokol üyeleri ve Jandarma Personeli katıldı.

 

 

 

Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kutlama mesajları ve Jandarma Genel Komutanlığı tarihçesinin okunması sonrasında, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Demir günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı. Konuşmaların ardından Bölge Jandarma Komutanı Tümgeneral Halis Zafer Koç, Vali Güzeloğlu’na günün anısına hediye takdim etti.

 

 

Daha sonra günün anlam ve önemine binaen okunan şiirlerin ardından Jandarma Komutanlığı köpek unsurları ile Jandarma Personeli tarafından düzenlenen senaryolu iç güvenlik hareketi gösterileriyle devam eden tören, Jandarma Marşının okunması ve tören geçişiyle son buldu. Törenin ardından önceki dönem Bakan Eker, Vali Güzeloğlu ve beraberindeki İlimiz protokol üyeleri alanda jandarma personelinin kullandığı, silah, teçhizat ve araçların sergilendiği stantların gezilmesiyle sona erdi.