Uluslararası Bisiklet Birliği 2018 yılı faaliyet programında yer alan ve 2.2 Elit Man kategorisinde Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan; Malezya, İran, Bahreyn ve Gürcistan ülkelerinden 12 elit bisiklet takımının koştuğu bisiklet yarışının startının Mardin’den verildiği 3. Etabı Valiliğimiz önündeki finiş noktasında tamamlandı.

 

Valilik önünde düzenlenen ödül törenine Vali Vekilimiz Dr. Ahmet Naci Helvacı, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Ali Sabaz, Türkiye Bisiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Zeki Kutlu, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Demir, Gençlik Spor İl Müdürü Mehmet Demir ile vatandaşlar katıldı.

 

Ödül töreninde ilk olarak Türkiye Bisiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Zeki Kutlu tarafından Vali Vekilimiz Dr. Ahmet Naci Helvacı ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Ali Sabaz’a yarışmaya yaptıkları katkılardan dolayı birer plaket takdim edildi.

 

Plaket takdiminin ardından Türkiye Bisiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Zeki Kutlu bir konuşma yaptı.

 

Daha sonra Mezopotamya Güzellikleri kategorisinde 1. gelen Torku Şeker Spor’dan Ivan Balykın’a turkuaz mayosu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Demir ve İlk Fransa turunu koşan Türk Bisikletçi Mevlüt Bora tarafından giydirildi.

 

Yokuş Primi kategorisinde 1. gelen Tabriz Team sporcusu Hamid Pourhashemi’ye kırmızı mayosu Türkiye Bisiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Zeki Kutlu ve Diyarbakır Büyükşehir Spor Hizmetleri Daire Başkanı Mehmet Kesen tarafından giydirildi.

 

Sprint kategorisinde Torku Şeker Spor külünden Onur Balkan’a Yeşil Mayosu Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Ali Sabaz tarafından giydirildi.

 

Genel klasmanda 1. olan Torku Şeker Spor’dan Nazım Bakırcı’ya Sarı Mayosu Vali Vekilimiz Dr. Ahmet Naci Helvacı ve İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Demir tarafından giydirildi.

 

Etap Klasmanında 1. olan Tebriz Takımından Hamid Pourhashemi, 2. olan Torku Şekerspor’dan Onur Balkan ve 3. olan Brisa Spordan Yunus Emre Yılmaz’a madalyaları Vali Vekilimiz Dr. Ahmet Naci Helvacı ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Ali Sabaz tarafından verildi.