Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu Türk Kızılay’ı Diyarbakır Bağlar Şubesi Genel Kurulu toplantısına katıldı.
 
Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğü Konferans salonunda gerçekleştirilen programa Vali Güzeloğlu’nun yanı sıra, Önceki Dönem Bakanlarımızdan Sayın Dr.Mehmet Mehdi Eker ve Sayın Kutbettin Arzu, Diyarbakır Milletvekilleri Sayın Ebubekir Bal ve Oya Eronat, Kızılay Genel Başkanı Sayın Dr. Kerem Kınık, Bağlar Kaymakamı Sayın Barış Demirtaş, Sur Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sayın Abdullah Çiftçi, Yenişehir Kaymakamı ve Yenişehir Belediye Başkan Vekili Sayın Serdar Kartal, Ak Parti İl Başkanı Sayın Süleyman Serdar Budak, Kızılay Yönetim Kurulu üyeleri, kamu kurumu üst düzey yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri, basın mensupları ile çok sayıda davetli katıldı.
 
            Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Türk Kızılay’nın 150.Yıl çalışmaları ile ilgili hazırlanan sinevizyon gösterimi gerçekleştirildi.
Kızılay Diyarbakır Şube Başkanı Sayın Hikmet Hamzaoğulları ve Kongreye katılan Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık Türk Kızılay’ının yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgiler verdi. 
 
 Türk Kızılay’ı Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık tarafından Vali Güzeloğlu’na hediye takdimi yapılmasının ardından, Genel Kurul Bağlar Şube Yeni Başkanı seçimine geçildi.