Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy, TÜRKONFED tarafından düzenlenen ve iş dünyası temsilcilerinin yer aldığı gala yemeği programına katıldı.

 

Programa Vali Aksoy’un yanı sıra Önceki Dönem Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanları Mehmet Mehdi Eker ve Kutbettin Arzu, Diyarbakır Milletvekilleri Galip Ensarioğlu, Ebubekir Bal, İmam Taşçıer ve Sibel Yiğitalp, İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, LİMAK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, TÜRKONFED Genel Başkanı Tarkan Kadooğlu, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, TÜRKONFED ve TÜSİAD üyesi dernek ve federasyonların temsilcileri ve yöneticileri, oda ve borsa başkanları ile iş dünyasından temsilciler katıldı.

 

25 federasyon ve 194 derneği çatısı altında barındıran ülkemizin bağımsız ve gönüllü iş dünyası örgütlerinden biri olan TÜRKONFED’ in 39’uncusunu düzenlediği konseyin açış konuşmasını DİSİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Raif Türk gerçekleştirdi.

 

Daha sonra gala yemeğinin onur konuğu olarak kürsüye çıkan Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir şunları söyledi: “İnanıyorum ki çok kısa bir zaman içerisinde cazibe merkezleri vasıtasıyla bu bölgemizin en büyük sorunu olan işsizlik sorununa projeler vasıtasıyla önemli ölçüde destek olacağız ve işsizlik oranını mümkün mertebe aşağı düşüreceğiz. Bu bölgenin havasına, iklimine ve turizmine umutla bakmaktayız. Son 1-2 yıla kadar bu bölgenin insanı çok büyük sıkıntılar çekti. Terör dolayısıyla buraya yatırımcı arkadaşlarımız gelmediler, gelenler dikkatli geldiler. Ama görüyorum ki son bir yıldan bu yana devletimizin yaptığı çalışmalar neticesinde artık terör geride kaldı. Artık zaman yatırım, istihdam yaratma zamanı. İnşallah devletin bu çalışmalarına terörü önleme konusundaki bu gayretlerine, vatandaşlarımızın ulaştığı bu morale biz de yatırımcılar olarak destek olacağız. Yatırım yapacağız ve inşallah bu bölgenin bir numaralı sorunu olan istihdam sorununa çare olacağız.”

 

Nihat Özdemir’in konuşmasının ardından Önceki Dönem Bakan Eker’e, Vali Aksoy’a, İş adamı Özdemir’e ve gecenin hazırlanmasında katkısı olan derneklerin ve kuruluşların yöneticilerine ve temsilcilerine birer plaket takdim edildi.

 

Plaket töreninin ardından Grup Ezgi Eyvan Geceleri programını sundu.