Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, 7. Kolordu Komutanlığında Atak Helikopterlerin birliğe katılması ve Afrin operasyonundan dönen Diyarbakır Jandarma Özel Haraket Taburunun görevini başarıyla yerine getirerek birliğe katılması münasebiteyle düzenlenen kurban kesim törenine katıldı.

 

 

Törene Vali Güzeloğlu’nun yanı sıra 7. Kolordu Komutanı Tümgeneral Sinan Yayla, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Halis Zafer Koç, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumali Atilla, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre ve askerler katıldı.

 

 

Edilen duaların ardından tören kurban kesimiyle devam etti. Buradaki askerlere hitaben bir konuşma yapan Vali Güzeloğlu şunları söyledi: “Garnizon Komutanım, Büyükşehir Belediye Başkanım, Cumhuriyet Başsavcım, bölge başkanımız, Jandarma Bölge Komutanım, Jandarma İl Komutanım, Hava Grup Komutanımız, kahraman Jandarmamızın ve Türk ordusunun seçkin mensupları, kahraman evlatları bu mübarek cuma vakti birçok kez vatan, millet, devlet ve bayrak için hayatını feda eden şehitlerimizi son yolculuğuna uğurladığımız Hava Grup Komutanlığımızda yeni katılan Atak helikopterlerimizin devletimiz ve milletimiz hizmetine girmesi ve barışın temin ve tesisi için sınır ötesinde kahramanca Zeytindalı Harekatı’na katılan mensuplarımızın karşılanması bağlamında düzenlenen törende sizlerle birlikte olmaktan büyük bir onur duyuyorum. Sözlerimin başında bütün şehitlerimize rabbimden rahmet diliyorum. Ruhları şad, makamları cennet olsun. Nurlanan şehitlerin yanında, aynı safta mücadele edip gazilik ünvanına erişen kahraman gazilerimizi de milletçe saygı ve şükranla anıyorum.

 

 

 

 

Türk Ordusu ve devleti, milletiyle bölgesinde ve küresel ölçekte istikrarın, güvenin, kararlılığın adıdır.

 

 

Bu kahraman milletin her bir evladı, imanıyla annesinden aldığı helal sütle ve babasından aldığı duayla, bayrağı gönder de sonsuza kadar özgür ve bağımsız dalgalandırmaya, ezanımızı semalarımızda tıpkı biraz önce olduğu gibi dinletmeye, vatan ve devlet kavramlarını sonsuza kadar yaşatmaya ant içmiştir. Bu andı canıyla ödemiş ve bu toprakları bizlere emanet etmiştir. Bizler bir büyük devlet ve millet olarak ve bu milletin bir evladı olarak bu emanetleri sonsuza kadar taşımaya, yaşatmaya gelecek her gün bu büyük devleti daha güçlü ve muktedir kılarak sonsuza kadar payidar kılmaya yemin etmişizdir. İnancımız ve imanımız, şehitliğin peygamber yoldaşı ve en yüce makamın paylaşanı Gazi'nin de yaşayan en büyük kahraman olarak her düzeyde anılan bir makamın sahibi olduğudur. İç ve dış bütün ihanet çevrelerine işbirlikçilerine temsilcilerine rağmen bu büyük devletin ve milletin sarsılmadan yürüyüşüne devam etmesinin sırrı ve özüde budur. İnsanlık fedakârlıklarının enötesi ve en büyüğü olan canını seve seve feda eden, bu kara toprağı cennet vatanı eyleyen ve bir gül bahçesine girercesine bu toprağa giren inanç ve imandır. Şimdi biz bu iman ve cesaretin üstüne en güçlü, en gelişmiş teknolojik imkânları birleştirerek dosta güven, düşmana ürperti veren bir kararlılığa sahibiz. Türk Ordusu ve devleti, milletiyle bölgesinde ve küresel ölçekte istikrarın, güvenin, kararlılığın adıdır. Dünyanın her coğrafyasında hakkın, adaletin ve temel değerlerin taşıyıcısıdır ve böyle olmaya devam edeceğiz. Nerede bir mağdur ve mazlum varsa yanında olmaya, haksızlık varsa karşısında durmaya devam edeceğiz. Bu kararlılıkla yolumuza devam ederken de ülkenin her bir köşesinde huzur ve güvenin temin ve tesisi ile İnşallah her düzeyde kalkınan, gelişen bir ülke olacağız. Rabbim bu kararlılığımızı daim eylesin, devletimizi sonsuza kadar payidar eylesin. Sizler bu ülkenin kahraman evlatları olarak içtiğiniz ant ve ettiğiniz yemine bağlı kalarak, bu kararlılığın temsilcilerisiniz. Vatan topraklarında ister kara, ister mavi vatan, ister denizin sınırlarında bayrağımızı ve sancağımızı taşıyan bu iradeyi temsil eden yiğitlersiniz.  Hepinizin ve milletimizin yolu açık olsun. Sizleri Allah'a emanet ediyor, her birinize milletimiz ve devletimiz için fedakârlıklarınızdan dolayı teşekkür ediyor, Rabbim hem sizleri, hem de bütün görev alan silahlı kuvvetler mensuplarımızı, güvenlik kuvvetlerimizi ve korucularımız korusun diyorum. Değerli arkadaşlarım hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum” dedi.