Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, Devlet-Millet Buluşması kapsamında Bağlar İlçemize bağlı Alatosun Köyünü ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

 

Ziyarette Vali Güzeloğlu’na Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre,  Bağlar Kaymakamı Tolga Toğan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Demir, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan ve İl Mütftü Vekili Abdullah Işık eşlik etti.

 

Alatosun Köyü Muhtarı İdris Tosun ve vatandaşlar tarafından karşılanan Vali Güzeloğlu ve beraberindekiler, ilk olarak köyde bulunan Seyyid Şeyh Ahmed Kerejdağı Türbesini ziyaret edip burada dua ettiler. Daha sonra Vali Güzeloğlu ve beraberindekiler buradaki vatandaşlarımızla birlikte Cuma Namazını eda etti.

 

Cuma Namazının ardından yemek programında köylülere hitaben bir konuşma yapan Vali Güzeloğlu şunları söyledi: “Değerli milletvekilim, Büyükşehir Belediye Başkanımız, İlçe Kaymakamımız, Cumhuriyet Başsavcımız,  İl Jandarma Komutanımız, İl Emniyet Müdürümüz, İl Müftümüz, Diyarbakır'ın, Bağların, Alatosun’un, Karacadağ'ın güzel insanları, hanımefendiler, beyefendiler, sevgili çocuklar, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyor, Cumamız mübarek olsun diyorum.

 

 Devlet, milletinin ayağına geliyor, milleti ile buluşuyor, İşte bu günkü gibi hamdolsun dipdiri, capcanlı, kardeşlik temelinde bir kaynaşma oluyor.

 

 

Öncelikle böyle güzel bir ev sahipliğinde bizleri karşıladığınız için, bu güzel sofrada misafir ettiğiniz için, köy muhtarımız dahil bütün vatandaşlarıma şahsım ve bütün arkadaşlarım adına teşekkürlerimi sunuyorum. Rabbim buradaki birliğimizi, huzurumuzu daim eylesin. Buradaki buluşmamızı ve buradaki kardeşliğimizi baki eylesin. Devlet ve millet buluşması diyoruz. Devletin Milletine hizmet eden, milletinin her derdine koşan, onunla birlikte olan bir akış açısıyla bugün sizlerle birlikte olduğunu vurgulamak istiyoruz. Yani devlet, milletinin ayağına geliyor, milleti ile buluşuyor, İşte bu günkü gibi hamdolsun dipdiri, capcanlı, kardeşlik temelinde bir kaynaşma oluyor. Bugün köyümüze gelirken, mahallemize gelirken, hamdettik. Siz her gün geliyorsunuz, ben bugün geldim. Otoban kalitesinde bir yolla geliyoruz değil mi, bu büyük devlet ve millet el ele verirse, kaynaklarını milletinin hizmetine tahsis ederse, işte böyle hizmet olur.

 

 

 

Artık hükmeden değil, hizmet eden bir anlayışla bu meseleye yaklaşıyoruz.

 

Bakınız 15 gün önce yaklaşık Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı Diyarbakır ağırladı. 100 bini aşkın Diyarbakırlı hemşerimiz o gün cumhurbaşkanımızla buluştu, kucaklaştı. Bu arada oradaki coşkuya katkı koyan, Bağlar’a, Alatosun’a, Karacacadağ’ın güzel insanlarına teşekkür ediyorum. Devleti ile bütünleşen, böylesi hizmet anlayışı ile buluşan bir bakışla, İnşallah gelecek her günümüz daha güzel olacak. Bugün bu için her bir köşesinde ve bu ülkenin sınırları dışında birlik ve beraberliğimizi tehdit eden bütün ihanet şebekeleriyle, onların işbirlikçileriyle, son terörist ve hain etkisiz hale gelene kadar mücadelemiz devam edecek. Kararlılıkla devam eden mücadelede, bu milletin ordusu, polisi, güvenlik korucusu ve her bir ferdi bu mücadelenin yenilmez bir eri olarak bu mücadelede dimdik ayakta, aşılmaz sıradağlar gibi duracak. Bu kararlılıkla ve yolumuza devam ediyoruz. İnsanı merkezini alan, insana hizmeti ibadet sayan ve bütün devlet kurumlarını, milletinin emrine ve hizmetine tahsis eden bir bakışla bakıyoruz. Artık hükmeden değil, hizmet eden bir anlayışla bu meseleye yaklaşıyoruz. Yılların ihmali, eksiği hamdolsun kararlılıkla bir bir tamamlanıyor. Yoldan suya, okuldan kültür ve sağlık hizmetlerine, ne varsa hayatın içinde o meselelerin merkezindeyiz ve inanıyorum ki gelecek her gün daha güzele, daha iyiye doğru, el birliğiyle inşallah devam edeceğiz ve erişeceğiz. Bu noktada sizler bu duruşu sergiledikçe, devletiyle, milletiyle, bu duruşu temsil ettikçe daha güzel hizmetleri, daha güzel çalışmaları, elbirliğiyle gerçekleştireceğiz. Diyarbakır'ın her bir köşesine, her bir kişisine ve her meselesine de dokunacak, çözümün noktasında hep birlikte, sizlerle birlikte inşallah çözümü sağlamış olacağız inşallah. Bakın burada devleti ve milletiyle buluşturduğumuz bu ortam, dalga dalga Diyarbakır'ımızın, ülkemizin her bir köşesine yayıldıkça, Cumhurbaşkanımızın vizyoner liderliğinde bu büyük ülke, 2023, 2053 ve 2071 hedefinde doğru kararlılıkla inşallah yol alacağız. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Bu kararlılıkla gelecek her günümüzü, bugünden daha iyi güzel eylesin diyorum. Bu duruşunuza teşekkür ediyoruz. Ev sahipliğinize çok teşekkür ediyoruz. Burada emek veren okulumuzun öğretmenlerine ayrıca teşekkür ediyoruz. Her bir çocuğumuzun yetişmesi en önemli mesele, bakın en büyük temel meselemiz cehalet. “Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu” ayeti kerimesine inanan, Elhamdülillah Müslümanlarız. Hepiniz ve hepimiz doğruyu bilmek, gerçeği bilmek ve bu şekliyle hareket etmek mecburiyetindeyiz. Okulumuzdan başlayarak her bir çocuğumuzun eğitim aldığı kurumu güçlendirmek ve inşallah milletin kalkınmasını, hem beşeri olarak, hem de alt yapı olarak tamamlama mesuliyetindeyiz. Ben çok teşekkür ediyorum. Hepinizin cuması mübarek olsun diyorum. Burada olmayan bütün hemşerilerimize de benim selam ve sevgilerimi, arkadaşlarımızla birlikte en içten saygılarımı iletiyor, hepinizi Allah'a emanet ediyorum” dedi.