Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu ve eşi Sayın Ayşe Güzeloğlu,  Yenişehir Belediyesi tarafından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Sevgi Evleri'nde kalan çocuklar için düzenlenen iftar programına katıldı.

 

 

İftar programına Vali Güzeloğlu ve eşi Sayın Ayşe Güzeloğlu’nun yanı sıra, Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Serdar Kartal, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Halit Açar ile Sevgi Evlerinde kalan çocuklar ile çok sayıda davetli katıldı.

 

 

İftar yemeğinden önce Kuran-ı Kerim tilaveti okundu. Açılan oruçların ardından, Yenişehir İlçe Müftüsü Şevket Dilmaç tarafından dua edildi. Yapılan duanın ardından bir konuşma yapan Vali Güzeloğlu şunları söyledi: “Sevgili çocuklarım tuttuğunuz oruçları Allah kabul etsin. Afiyet olsun hepinize. Allah hep böyle güzel akşamlar da sizlerle birlikte böylesi güzel ortamlarda buluşmayı nasip etsin. Bugün sizleri böylesi büyük bir aile olarak bir araya getirmek, belki her gün sizleri ziyaret edemesekte hep birlikte iftar etmek istedik. Sizleri böyle mutlu görmek, her birinizin mutlu olduğunu yüzlerindeki gülümsemede görmek beni çok mutlu etti. Her biriniz bizim için çok değerlisiniz.   Sizlerin her birinin gelecekte tıpkı bu masada paylaştığı kardeşleriniz gibi en güzel mesleklerde Allah hepinizin gönlüne göre en güzelini nasip etsin. Ben inanıyorum ki her biriniz çalışırsanız, bu uğurda gayret gösterirseniz, evlerinizdeki ablalarınız, hocalarınız kurum müdürleriniz ve biz hepimizde sizlere destek olursak hepiniz istediğiniz ve hayırlısıyla en güzeline erişirsiniz. Biz her birinizi bir değer olarak hayata hazırlamak, bu ülkenin geleceğine katkı koyacak imanlı güzel gençler olarak yetişmenize gayret ediyoruz. Devletimizin çatısı altında her birinizin her eksiğini kapatmak, hayata güçlü ve güvenli bakmanızı sağlamak, mutlu etmek için çaba gösteriyoruz. Onun için diyoruz ki Allah devlete ve millete zeval vermesin, devletimizi baki eylesin, güçlü eylesin, sizlerle gelecekte bu devleti güçlü kılacak güçlü bireyler olacaksınız. Devleti bilen, milletine hizmet eden,  imanıyla, duruşuyla, örnek olan gençler olacaksınız. İnşallah zaman zaman evleri dolaşıyoruz, yuvalara, yurtlara gidiyoruz. Ama hala görüşmediklerimiz var. En kısa zamanda İnşallah sizleri de görmek istiyoruz. Sizleri çok seviyoruz çocuklar. Sevgili çocuklar her zaman kendinize dikkat edecek ve kendinizi bir değer olarak göreceksiniz Allah'a emanet olun Allah tuttuğunuz oruçları kabul etsin” dedi.

 

 

İftar programına katılan çocuklarla yakından ilgilenen Vali Güzeloğlu ve eşi Ayşe Güzeloğlu günün anısına çocuklar birlikte fotoğraf çektirdi.