Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, 10 Nisan Polis Haftası münasebetiyle şehit yakınları ve gazilerle Polis evinde düzenlenen akşam yemeğinde bir araya geldi.

 

 

 

Yemek programına Vali Güzeloğlu’nun yanı sıra, 7. Kolordu Komutanı Tümgeneral Sinan Yayla, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, İlimiz protokol üyeleri ile eşleri, şehitlerimizin aileleri ve gazilerimiz katıldı.

 

 

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan  program, 10 Nisan Polis Haftası dolayısıyla hazırlanan Polis Klibinin gösterimi ile devam etti. İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan’ın yaptığı açış konuşmasının ardından davetlilere hitaben bir konuşma yapan Vali Güzeloğlu şunları söyledi: “Aziz şehitlerimizin çok değerli eşleri, anneleri, babaları, kardeşleri, sevgili evlatları, kahraman gazilerimiz, değerli aileleri, değerli Garnizon komutanım,   Başsavcım, Jandarma Bölge Komutanımız, Tugay Komutanımız, İl Jandarma komutanımız il emniyet müdürümüz, emniyet teşkilatımızın seçkin mensupları sevgili basın mensupları, Türk Polis Teşkilatının 173. kuruluş yıldönümünde Bugün sizlerle birlikte bu ortamı paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum.

 

Bu kara toprağa bir gül bahçesine girercesine girerek vatan eyleyen, Aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

 

Sözlerimin başında sahip olduğumuz bütün değerleri vatanımız, özgürlüğümüz, bayrağımız ve ezanımız dahil her şeyi bizlere hayatlarıyla bahşeden ve bu kara toprağa bir gül bahçesine girercesine girerek vatan eyleyen, Aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad, makamları cennet olsun. Rabbim onların şefaatinden başta aileleri ve bizlere nasipdar eylesin. Onları yetiştiren anne babalardan Allah razı olsun. bu evlatlar ve bu kahramanlar sayesinde bu topraklar ezelden ebede kadar bizim olacak, bizim kalacak, bu devlet sonsuza kadar payidar ve bu büyük millet İnşallah bahtiyar olacak. Şüphesiz nurlanan şehitlerin yanında onlarla birlikte aynı cephede aynı safta aynı imanla mücadele edip bugün onurlanan kahraman gazilerimizde var aramızda. Hangi terör örgütünden, hangi ihanet şebekesinden ve hangi işbirliğinden gelirse gelsin, bu milletin kahraman evlatları, şehit ve gazi olarak, bunların karşısında dimdik sıradağlar gibi durarak imanlarıyla bu tehditleri bertaraf ettiler ve edecekler inşallah. Hiçbir güç, hiçbir ihanet ve hiçbir işbirliği bu büyük devletin yürüyüşünü durduramayacak. Bu büyük milletin hedeflerine erişmesini engellemeyecek. Kararlılıkla gelecek her gün, güçlenerek gelişerek ve birlik ve beraberlik içerisinde inşallah hedeflerimize doğru emin adımlarla yürüyeceğiz. İçte ve dışta, sınırın içerisinde ve ötesinde değerlerimize, devletimize ve milletimize kim bir tehdit olarak karşımıza çıkarsa, son terörist ve son hain yok olana kadar ve etkisiz hale getirilene kadar bu mücadele devam edecek. İşte biraz önce gördüğünüz gibi Diyarbakır’ın kahramanları da bu ülkenin kahraman evlatları gibi askeri, polisi, korucusu, sivili sınırın ötesinde ve çok büyük bir mücadele de çok büyük bir kahramanlık içerisindeler. Bilin ki bizler bu toprağı vatan eğlemek için bedeller ödedik, canlar verdik ama her birinin emanetini de mukaddes bildik ve onların emanetini aziz bildik.

 

 

 

 

Türk Polis Teşkilatı da kahramanlar yetiştiren, bu uğurda şehitler veren, gaziler veren, bu ülkenin bekası ve birlik ve beraberliğinin vazgeçilmezidir.

 

 

Fani hayat herkes İçin bir gün son bulur ve kader hükmünü icra edip bir gün hayat bitecektir. Ama ne mutlu ki o hayatı şehit olarak bitirip peygamberle birlikte komşu olacak makama erişenlere, hem yaşayan bizlerin, hem de yaradan Allah'ın rızasını ve duasını alabilenlere. Bu şuurla ve bu imanla bu ülkenin her bir ferdi bu kararlılıkla bu mücadelenin yenilmez bir neferidir. Türk Polis Teşkilatı da kahramanlar yetiştiren, bu uğurda şehitler veren, gaziler veren, bu ülkenin bekası ve birlik ve beraberliğinin vazgeçilmezidir. Bugün dünyanın en güçlü ve bu alanda kuvvetli bir teşkilatı haline de gelmiştir. Suç ve suçlu ile mücadelenin bütün boyutlarında, bilimsel ve teknolojik bütün gelişmeleri kullanan altyapısında, hukuka bağlı ve saygılı olarak insan hakları temelinde ve içinden çıktığı milletin değerleriyle hizmet vererek örnek bir teşkilat haline gelmiştir. İçimizdeki hainlerin temizlenmesi ile bugün her kurumun olduğu gibi polis teşkilatımız da daha güçlü, daha kararlı ve daha azimlidir. Gelecek ve sonsuza akacak her yılda bu teşkilat onurla ve şerefle bu yıl dönümü kutlarken şehitlerini hiç unutmayacak, onların hatırasıyla yaşayacak ve onların değerli ailelerine karşıda büyük bir emaneti taşımanın sorumluluğunu hissedecek.

 

 

 

Diyarbakırlı vatandaşlarımız artık teröre karşı dimdik ve kararlılıkla devletinin yanında ve güvenlik kuvvetlerimize birlikte kararlılık noktasındadır.

 

Ben Diyarbakır'da İl Emniyet Müdürlüğümüz bünyesinde, sorumluluk alanında çok büyük bir başarı ile görev yapan başta il emniyet müdürüme, bütün kadrosuna, her düzeydeki bütün çalışan personelimize, hizmetleri için teşekkür ediyorum. Ortaya koydukları fedakâr ve kahramanca çaba ve çalışmalar sayesinde, bugün Diyarbakır’ımız bir huzur ve güven şehri haline gelmiş, Türkiye'nin birlik ve beraberlik yürüyüşünde hamdolsun her şeyiyle giderek örnek bir şehir haline gelmenin mutluluğunu yaşamaktadır. Şüphesiz ki bu fedakârca çalışmanın herkesin huzur ve güveni için kendi huzurundan vermenin herkesin rahatı için kendi rahatından vermenin bir sonucudur. Şüphesiz ki zaten devlet olmanın gereği de budur. Polisi, askeri, güvenliğin her birimi ve her devlet görevlisi bu azim ve kararlılıkla görev yapmaktadır. Kendilerine teşekkür eder hizmetlerini takdir ederken tüm polisinin ve bütün güvenlik güçlerimizin başarısındaki en büyük gücümüz olan en büyük desteği veren değerli Diyarbakırlı hemşerilerimize de teşekkür ediyorum. Diyarbakırlı vatandaşlarımız artık teröre karşı dimdik ve kararlılıkla devletinin yanında ve güvenlik kuvvetlerimize birlikte kararlılık noktasındadır. Bu terörle mücadelenin en önemli unsuru ve şüphesiz bizim için en değerli katkısıdır. Bu huzur ve güven ortamının devamı da tek amacımızdır bugün teşrifiniz için bu güzel ortamda bizlerle olma şerefini bahşettiğiniz için ben ve bütün arkadaşlarım adına değerli tüm şehit ailelerine teşekkür ediyorum. Gazilerimize hoş geldiniz diyorum bu güzel organizasyonu yapan İl Emniyet Müdürünü tebrik ediyor, Bu duygu ve düşünceleri hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

 

Yenilen yemeğin ardından Müftü Vekili Abdullah Işık tarafından şehitlerimizin ruhlarına dua okundu