Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu ve eşi Sayın Ayşe Güzeloğlu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü koordinasyonunda düzenlenen Koruyucu ailelerle iftar programında bir araya geldi.

 

 

İftar programına Vali Güzeloğlu ve eşi Sayın Ayşe Güzeloğlu’nun yanı Vali Yardımcısı Dr. Ahmet Naci Helvacı, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Halit Açar ile çok sayıda davetli katıldı.

 

 

İftar yemeğinden önce Kuran-ı Kerim tilaveti okundu. Açılan oruçların ardından bir konuşma yapan Vali Güzeloğlu şunları söyledi: “En büyük değerimiz olan sevgili çocuklarımız, onların güler yüzlü, gül yüzlü anneleri, babaları, değerli çalışma arkadaşlarım, sosyal hizmetler il müdürümüzün değerli çalışanları, bu mübarek ramazan akşamında, böylesi güzel bir aile iftarında, böylesi sıcak bir ortamda sizlerle birlikte olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Rabbim tuttuğunuz oruçları kabul eylesin. Ramazanın bu birleştirici iklimi gibi bizlerin birlik ve beraberliğini daim eylesin. Buradaki bu manevi havayı yaşayan, anlayan, hayata geçiren ve bütün bir hayatı boyunca uygulayanlardan eylesin.

 

 

 

Bir çocuğa yuva olmanın, onun umudu olmanın, ona hayatla ilgili güç ve güven katmanın anlamına erişenlersiniz.

 

 

 

Sizler inanan bir insan olmanın en büyük mesuliyetinin çok güzel bir örneğini sergileyen, evlatlarımıza sıcak bir yuva olan, sevgisini sunan, onları o sıcaklık içerisinde kucaklayan rahmet elçilerisiniz. Her biriniz bu yüce dinin gerçek anlamında anlaşılmasında inanan çok güzel bir temsilcisisiniz. Yaşadığımız hayatı ve çevremizi bir bütün olarak ele almanın sorumluluğunu hisseden çok özel örnek kişilersiniz. Bir yetimin başını okşamanın inancımıza muazzez peygamberimizle birlikte cennette bir olmanın gereğini hissedenlerdensiniz. Bir çocuğa yuva olmanın, onun umudu olmanın, ona hayatla ilgili güç ve güven katmanın anlamına erişenlersiniz. Bakınız insan olmak bir maddi varlık olarak sadece doğmak, yaşamak ve ölmek değildir. İnsan olmak bundan fazlası ve ötesi yaşadığı tüm çevre ilişkilerinde sorumluluk almak, fedakârlık yapmak ve belki başkasının çekildiği noktada ön almaktır. O güzel sözün söylediği gibi insan olmak kendi bedenindeki acıyı duyan değil, bir başka insanın acısını duyup o acıya katkı koyan olmaktır. Devlet olarak biz her bir ferdimizin şüphesiz her türlü ihtiyacını karşılamak noktasında muktediriz. Maddi olarak beklentilerini karşılamak, onların bizden beklediklerini onlara vermek noktasında hamdolsun güçlüyüz. Ama şu sizin verdiğiniz sevgi var ya, işte o sevgiyi vermek çok özel bir şey, çok gönülden gelen bir şey, sizler onu verenlersiniz. Allah hepinizden razı olsun. Sağ olun var olun. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah sayılarınızı çoğaltsın. Her bir çocuğa aile olmanın, her bir yavrumuza umut olmanın rahmetini ve şüphesiz ecrinini kat kat versin. Toplum hayatında bu sorumluluğu hissedenler, bu duruşu sergileyenler, şüphesiz her türlü takdirin üzerindedir. Diyarbakır’ımızda da bu mübarek ramazan akşamında, böylesi bir iftar sofrası davetimizi kabul edip geldiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum, sağ olun var olun. Çabamız sayılarınızın artmasıdır. Sizler gibi sıcaklığı sunan, sıcaklığı hisseden ve çoğaltanların sayısının artmasıdır. Her bir yavrumuzun hayata güvenle bakması ve mutlu olmasıdır. Devletin temel görevi de budur. Sizler buna katkısı sağlıyorsunuz. Ümit ediyorum ki ve istiyorum ki bir dahaki buluşmamız bundan daha fazla sayıda gönül dostuyla daha fazla evladımıza anne ve baba olan güzel insanlarımız olacak. Bir gülümsemenin bir ömre bedel olduğu gibi bir çocuğumuz da onu mutlu etmenin de hayatının anlamında bir ömre değer olduğunu bir kez daha belirtiyor, tuttuğumuz oruçları Rabbim kabul etsin diyor, hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

İftar programına katılan koruyucu ailelerle yakından ilgilenen Vali Güzeloğlu ve eşi Ayşe Güzeloğlu günün anısına çocuklar ve aileleri ile birlikte fotoğraf çektirdi.