Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu ve eşi Sayın Ayşe Güzeloğlu, TÜGVA Diyarbakır İl Temsilciği tarafından düzenlenen iftar programına katıldı.

 

 

İftar programına Vali Güzeloğlu ve eşi Sayın Ayşe Güzeloğlu’nun yanı sıra merkez ilçe kaymakamlarımız, kurum müdürleri, gençler ve vatandaşlar katıldı.

 

 

İftar yemeğinden önce Kuran-ı Kerim tilaveti okundu. Açılan oruçların ardından bir konuşma yapan Vali Güzeloğlu şunları söyledi: “Sevgili gençler tuttuğunuz oruçları Allah kabul eylesin, bu akşam bu güzel sofrada sizlerle birlikte iftarımızı açtık, iftar sevincine ortak olduk. Rabbim hep böyle birlik ve beraberlik içinde imanla, sağlıkla, bize güzel zamanlar ve iftarlara kavuşmayı nasip eylesin. Türkiye Gençlik Vakfı’nın çatısında siz gençlerimizle bu mübarek ramazan akşamında birlikte olmaktan çok büyük bir mutluluk duyuyorum. Eşim, İlçe Kaymakamlarımız, İl Emniyet Müdürümüz, İl Sosyal Hizmetler Müdürümüz, TÜGVA'nın yönetim kurulu üyeleri, abileriniz, ablalarınız, hep birlikteyiz.

 

 

 

Sizlerin her açıdan iyi yetişmesi, mutlu olması, imanlı ve sağlıklı olması en büyük hedefimizdir.

 

 

 

Bilin ki imanlı, sağlıklı bir gençlik ve nesil en büyük güvencemiz ve geleceğimizdir. Sizlerin her açıdan iyi yetişmesi, mutlu olması, imanlı ve sağlıklı olması en büyük hedefimizdir. Madden ve manen sağlıklı bir nesil, yarınlara güvenle bakmamızın en büyük teminatı ve güvencesidir. Bu hassasiyetle çalışıyor, bu hassasiyet içinde sizlerle birlikte bu etkinlikleri düzenliyoruz. Bir büyük devlet ve millet olarak geleceğe doğru bu kutlu yürüyüşümüzde içte ve dışta, hangi ihanet çevresi, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen onların işbirlikçileri ve destekçileri ne yaparsa yapsınlar bu imanlı ve kararlı duruşla dimdik ayakta ve inşallah sapasağlam, kararlı bir şekilde geleceğe doğru yol alacağız. Sizler geleceksiniz, sizler güvencesiniz. Çok bilgili, bu anlamda gayretli, dünyanın yaşıtınız ve eşitiniz olan gençlerinin önünde olacak kadar azimli olacaksınız. Maddi ve manevi sağlanan imkânları çok iyi değerlendirip, bu hedefe doğru yol alacaksınız. Her biriniz hem ailenizin, hem de bu milletin güvencesi olacaksınız, gururu olacaksınız. Yarın içinizden yetişmiş, bizlerin bugün temsil ettiği makamları çok daha iyi temsil edecek ve her açıdan bizim yüzümüzü ağartacak değerleri çıkacak. İnşallah bu amaç ve azimle başladığınız hayat yolculuğunda hayat size hep güzellikler taşıyacak, sizi mutlu edecek ve sizinle birlikte geleceğimizi güzel eyleyecek. Cenabı Allah milletimizin birlik ve beraberliğini daim eylesin, her türlü tehdit ve tehlike karşısında bu birliğimizi muhafaza eylesin, TÜGVA gibi güzel kuruluşlarımızın bu çabasını da zenginleştirerek daha güzelini daha fazlasına tebdil eylesin. Bu akşam sizlerle birlikte olmaktan büyük bir mutluluk duydum. Bu organizasyonda, bu buluşmada, bu güzel iftar akşamında emeği geçen herkese içtenlikle teşekkür ediyorum. Allah orucunuzu ve bu duruşunuzu daim eylesin, kabul eylesin. Hepinize sevgilerimi sunuyorum” dedi.

 

İftar programına katılan gençlerle yakından ilgilenen Vali Güzeloğlu ve eşi Ayşe Güzeloğlu gençlere kitap hediye etti.