Vali Vekilimiz Dr. Ahmet Naci Helvacı, Teröristle Mücadele Harekâtı kapsamında Silvan İlçesi Dağcılar mezrasında teröristlerce döşenen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucunda şehit olan Güvenlik Korucuları İhsan Gür ve Cevat Bilgiç için 7. Kolordu Komutanlığında düzenlenen cenaze törenine katıldı.
 
Törene, Vali Vekili Dr. Ahmet Naci Helvacı'nın yanısıra, 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Sinan Yayla, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumali Atilla, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Halis Zafer Koç, 16. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Barbaros Kasar, 8. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Kadircan Kottaş, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, Vali Yardımcısı Mesut Gazi Ambarcı, İl Jandarma Komutanı Ali Demir, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, kurum müdürleri ve şehitlerimizin yakınları katıldı.
 
Tören şehitlerimizin naaşının katafalka konulmasıyla başladı. Saygı duruşunun ardından şehitlerimizin özgeçmişi okundu. Daha sonra okunan duaların ardından şehitlerimizin cenazesi defnedilmek üzere İlimiz Silvan İlçesine bağlı Onbaşılar köyüne uğurlandı.