Vali Vekilimiz Dr. Ahmet Naci Helvacı, Teröristle Mücadele Harekâtı kapsamında Silvan İlçesi Dağcılar mezrasında teröristlerce tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucunda şehit olan Güvenlik Korucuları İhsan Gür ve Cevat Bilgiç'in Silvan İlçesine bağlı Onbaşılar köyündeki cenaze namazına katıldı.
 
        Törene, Vali Vekili Dr. Ahmet Naci Helvacı'nın yanı sıra, 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Sinan Yayla, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumali Atilla, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Halis Zafer Koç, Silvan Kaymakamı Adem Çelik, İl Jandarma Komutanı Ali Demir, silah arkadaşları ve şehitlerimizin yakınları katıldı.
 
        Şehitlerimizin öz geçmişinin okunmasından sonra yapılan duaların ardından şehitlerimizin cenazesi toprağa verildi. 
Şehitlerimizin eşine ve babasına Vali Vekilimiz Dr. Ahmet Naci Helvacı tarafından Türk Bayrağı takdim edilmesiyle tören sona erdi.
Daha sonra Vali Vekilimiz Dr. Ahmet Naci Helvacı şehitlerimiz İhsan Gür ve Cevat Bilgiç'in taziyelerine katıldı. Şehitlerimizin aile büyüklerine başsağlığı dileklerinde bulunan Vali Vekilimiz Dr. Ahmet Naci Helvacı, okunan duaların ardından taziye evinden ayrıldı.
 
        Vali Vekilimiz Dr. Ahmet Naci Helvacı ve beraberindekiler törenin sonrasında aynı saldırıda yaralanan ve Selahattin Eyyübi Devlet Hastanesinde tedavisi devam eden Güvenlik Korucusu Murat Bartev’i ziyaret etti. Yaralı korucuyla yakından ilgilen Vali Vekilimiz Dr. Ahmet Naci Helvacı, Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu'nun selamlarını ve geçmiş olsun dileklerini iletti.