Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un eşi Hanımefendi Hülya Aksoy 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan ‘Engelliler Haftası’ kapsamında engellilerimize yönelik düzenlenen yemek programı ve 100 adet sandalye dağıtımı etkinliğine katıldı.
 
Etkinliğe Hanımefendi Hülya Aksoy’un yanı sıra Vali Yardımcısı Tuğba Koşal, Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal’ın eşi Nesrin Bal, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla’nın eşi Lütfiye Atilla, Diyarbakır İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan'ın eşi Feriha Aslan, Hayırsever İş Kadını Zekiye Allahverdi, Beyaz Ay Derneği Başkanı Nezihe Kent ve ilimizde faaliyet yürüten engelli dernekleri başkanları ve kurum müdürleri eşlik etti.
 
Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan etkinlik Diyarbakır'ın Kayapınar İlçe Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi öğrencilerinin şiir ve şarkı okumasıyla devam etti. Daha sonra Engelsiz Yaşam Merkezi öğrencileri Diyarbakır iline ait yöresel halk oyunları sergiledi.
 
Engelli vatandaşlara hayırsever tarafından sağlanan tekerlikli sandalye ve baston dağıtımı yapılan etkinlikte Vali Aksoy’un eşi Hanımefendi Hülya Aksoy’da tekerlekli sandalye dağıtımında bulundu.
 
Toplu fotoğraf çekiminden sonra etkinlik sona erdi.
 
DİYARBAKIR VALİLİĞİ