Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca, Diyarbakır İli Lice, Hazro, Silvan ve Kulp ilçeleri mülki sınırları içerisinde, 19 Eylül 2018 Çarşamba günü saat 21.00’dan itibaren Jandarma Komando Timleri ve Güvenlik Korucularıyla icrasına başlanılan Bayrak-91 Şehit Uzm.J.I.Kad.Çvş. Muhammed Said ÇELİK-2 Operasyonu, 22 Eylül 2018 Cumartesi günü saat 02.00 itibariyle başarıyla tamamlanmıştır.

 

Söz konusu operasyonel faaliyet esnasında; 1 adet mayın/EYP düzeneği, 32 adet pil, 150 metre elektrik  kablosu, 1  adet şarjör  kütüklüğü, 1 adet 100’lük Bixi Mak.Tf. mühimmat mayonu, 2  adet     12 kg’lık mutfak tüpü, 1 çift mekap ayakkabı ve yaşam malzemeleri ele geçirilmiş, delil niteliğine haiz olan malzemeler muhafaza altına alınmış, diğer malzemeler Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı gereğince yerinde imha edilmiştir.          

    

Operasyon  bölgesi içerisindeki meskun mahallerde  yetkili makamlardan  alınan karar uyarınca  (7) konut ve eklentisinde adli arama faaliyeti  gerçekleştirilmiş, 38 şahıs ve 17 aracın Jandarma Asayiş Bilgi Sistemi (JABS) marifetiyle, KİHBİ, UYAP ve ASAL sorgulamaları yapılmış, 1 şüpheli hakkında gerekli yasal işlem başlatılmıştır.

 

Bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması ve teröristle mücadele kapsamında yürütülen operasyonlara artan bir azim ve kararlılıkla devam edilmektedir.

 

   Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

 

DİYARBAKIR VALİLİĞİ