Diyarbakır İli Kulp İlçesi Alaca Köyü Şenyayla Mezrası mücavirinde 25 Kasım 2017 Cumartesi günü saat 06:00’dan itibaren icrasına başlanılan Operasyon aynı gün saat 18.00 itibariyle başarıyla tamamlanmıştır.
       Anılan operasyon kapsamında gerçekleştirilen temas aramaları sonucunda;
     Kulp İlçesi Alaca Köyü Şenyayla Mezrası mülki sınırları içerisinde, (3) ayrı mevkiideki toprağa gömülü vaziyette tespit edilen jelikan bidonlar ile sığınaklar içerisinde; (10) adet AK-47 Kaleşnikof P.Tf., (1) adet RPG-7 Roketatar, (1.500) adet AK-47 Kaleşnikof P.Tf. fişeği, (4.700) adet  PKMS Bixi mühimmatı, (10) adet anti-personel roketatar mühimmatı, (15) adet anti-tank roketatar mühimmatı, (1) adet M15 anti-tank mayını, (25) adet roketatar sevk fişeği, (10) adet el bombası, (66) adet torba halinde depolanmış Amonyum Nitrat ve şeker karışımı ile hazırlanmayı müteakip kullanıma hazır halde (2.800) kg patlayıcı madde, (2) adet AK-47 Kaleşnikof P.Tf. şarjörü,       (1) adet araç telsizi ve (300) metre kablo bulunmuştur.
     Cumhuriyet Savcısının talimatına istinaden silah, mühimmat ile delil niteliğine haiz olan malzemeler muhafaza altına alınmış, el bombaları, patlayıcı madde ve diğerler malzemeler yerinde imha edilmiştir.
     Bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması ve teröristle mücadele kapsamında yürütülen operasyonlara artan bir azim ve kararlılıkla devam edilmektedir.
     Kamuoyuna saygı ile duyurulur. 
DİYARBAKIR VALİLİĞİ