Önceki Dönem Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Mehdi Eker ve Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, Şehit Güvenlik Korucusu Emrah Tezgel’in cenaze namazına katıldı.

 

Cenaze namazına ayrıca Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, 7. Kolordu Komutanı Tümgeneral Sinan Yayla, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumali Atilla, Bölge Jandarma Komutanı Tümgeneral Halis Zafer Koç, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre İlimiz üst düzey yöneticileri, şehit yakınları ve vatandaşlar katıldı. 

 

İlimiz Hani İlçesi Kuyular köyü mezarlığında kılınan cenaze namazının ardından, şehidimiz tekbirler ve dualar eşliğinde toprağa verildi. Daha sonra Önceki Dönem Bakan Eker ve Vali Güzeloğlu şehidimizin babası Ramazan Tezgel’e şanlı bayrağımız ile beraber şehitlik beratını takdim etti.

 

Cenaze namazının ardından önceki dönem Bakan Eker, Vali Güzeloğlu ve beraberindekiler, Şehit Korucu Tezgel’in ailesine taziye ziyaretinde bulundu, şehidimizin yakınlarına başsağlığı dileklerinin iletmesinin ardından taziye evinden ayrıldı.