İlimiz Kulp, Lice, Hani İlçeleri kuzeyi ile Bingöl İl hududu arasında devam eden Bayrak 41 Şehit Jandarma Astsubay Çavuş Tolga Topçuoğlu müşterek operasyonu esnasında bölücü terör örgütü mensupları ile girilen silahlı çatışmada, Ergani Jandarma Komando Tabur Komutanlığında görevli Uzman Çavuş Ali Şirin ağır yaralanmış, kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit düşmüştür.
 
Şehit Uzman Çavuş için 7. Kolordu Komutanlığında bir tören düzenlendi. Törene Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy, 7. Kolordu Komutanı Korgeneral Ali Sivri, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, 8. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Kadircan Kottaş, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumali Atilla, Vali Yardımcıları Tuğba Koşal, Mehmet Çağrı Özpolat ve Sercan Gökdemir, Yenişehir İlçe Kaymakamı ve İlçe Belediye Başkan Vekili Dr. Mehmet Özel, Kayapınar İlçe Kaymakamı ve İlçe Belediye Başkan Vekili Mustafa Kılıç, Sur İlçe Kaymakamı ve İlçe Belediye Başkan Vekili Bilal Özkan, askeri ve mülki erkan, şehidimizin ailesi ve silah arkadaşları katıldı.
 
Tören, şehidimizin naaşının katafalka koyulmasıyla başladı. Saygı duruşunun ardından şehidin özgeçmişi okundu. Yüzbaşı Aydın Aslan tarafından birlik adına yapılan konuşmanın ardından şehidimizin ruhuna dualar okundu. Törenin sonunda şehidimizin naaşı defnedilmek üzere Memleketi Çorum İlinin Dodurga İlçesine uğurlandı.