Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu eşi Sayın Ayşe Güzeloğlu ile beraber TÜGVA Diyarbakır İl Teşkilatı tarafından, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın annesi Merhum Tenzile Erdoğan adına düzenlenen ”Tenzile Erdoğan Hatıra Ormanı”  fidan dikim törenine katıldı.

 

 

Törene Vali Güzeloğlu’nun ve eşi Sayın Ayşe Güzeloğlu’nun yanı sıra, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumali Atilla, TÜGVA İl Temsilcisi Mahmut Yağmur ile Yönetim Kurulu Üyeleri ve vakıf üyesi gençler katıldı.

 

Vali Güzeloğlu, törende gençlere hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Büyükşehir Belediye Başkanım, TÜGVA Başkanım, TÜGVA Yönetim Kurulu Üyelerim,  her şeyimiz ve geleceğimiz olan sevgili gençlerimiz, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

 

 

'Cumhurbaşkanımızı yetiştiren, eli öpülesi Tenzile Annenin adını yaşatacak ormanımızın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum'

 

Milli ve manevi bir kimlikle geçmişinin değerlerini bilen, özgüveni olan ve geleceğin Büyük Türkiye’sine inşallah çok değerli katkılar sağlayacak gençlerimizi yetiştirmek amacıyla kurulan TÜGVA Diyarbakır Şubemizin, ülkemizin lideri Cumhurbaşkanımız, ümmetin umudu, sevgili Recep Tayyip Erdoğan’ın annesi rahmetli Tenzile Anne adına bir hatıra ormanı ve bununla ilgili bir program gerçekleştirilmesini çok anlamlı buluyorum. Cumhurbaşkanımızı yetiştiren, eli öpülesi Tenzile Annenin adını yaşatmak ve onun izinden gidecek gençlerimizin diktiği fidanlarla o kararlılığı vurgulayacak ormanımızın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Tenzile Annemizi rahmet ile anarken, her birinizin ve her birimizin bu değerler uğurun da bitmek tükenmek bilmeyen çabayla çalışacağını da biliyorum.

 

 

'İnanan, çalışan ve bu hedefler doğrultusunda buluşan gençlik en büyük güvencemiz'

 

İnanan, çalışan ve bu hedefler doğrultusunda buluşan gençlik en büyük güvencemiz. İnşallah hem Diyarbakır da hem de ülkenin her köşesindeki çalışmalar ile TÜGVA, bu tür organizasyonlar ile hizmet edecek. Bugün sizlere bakarken geleceğin Diyarbakır’ını ve Türkiye’sini görüyoruz. Hamdolsun bunu sizlerde görmenin büyük mutluluğunu yaşıyoruz.

 

'Diyarbakır tek yürek, tek nefes olarak Cumhurbaşkanına olan sevgisini alanlarda haykıracaktır'

 

Biliyorsunuz Cumhurbaşkanımız bu hafta cumartesi günü Diyarbakır’ı teşrif ediyor. İnşallah Diyarbakır tek yürek, tek nefes olarak Cumhurbaşkanına karşı hem yakışanı hem de Cumhurbaşkanına olan sevgisini alanlarda haykıracaktır. TÜGVA’nın çok kısa bir süre içerisinde çok güçlü çalışmalar ile insana ve topluma dokunan katkıları için başkanımıza, emeği olan bütün yönetimimize ve katkı veren herkese ayrıca şüphesiz katılan sizlere en içten teşekkürlerimi sunuyor, Tenzile Erdoğan annemizin adını taşıyan ormanımızın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

 

 

Daha sonra Vali Güzeloğlu ve eşi Sayın Ayşe Güzeloğlu törene katılan gençlerle beraber ‘Tenzile Erdoğan Hatıra Ormanı’nda çam ağaçlarını toprakla buluşturdu.