T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
WEB SİTESİ GİZLİLİK VE ÇEREZ POLİTİKASI
Web sitemizi ziyaret edenlerin kişisel verilerini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlemekte ve gizliliğini korumaktayız. Bu Web Sitesi Gizlilik ve Çerez Politikası ile ziyaretçilerin kişisel verilerinin işlenmesi, çerez politikası ve internet sitesi gizlilik ilkeleri belirlenmektedir.
Çerezler (cookies), küçük bilgileri saklayan küçük metin dosyalarıdır. Çerezler, ziyaret ettiğiniz internet siteleri tarafından, tarayıcılar aracılığıyla cihazınıza veya ağ sunucusuna depolanır. İnternet sitesi tarayıcınıza yüklendiğinde, çerezler cihazınızda saklanır. Çerezler, internet sitesinin düzgün çalışmasını, daha güvenli hale getirilmesini, daha iyi kullanıcı deneyimi sunmasını sağlar. Oturum ve yerel depolama alanları da çerezlerle aynı amaç için kullanılır. İnternet sitemizde çerez bulunmamakta, oturum ve yerel depolama alanları çalışmaktadır.
Web sitemizin ziyaretçiler tarafından en verimli şekilde faydalanılması için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler tercih edilmemesi halinde tarayıcı ayarlarından silinebilir ya da engellenebilir. Ancak bu web sitemizin performansını olumsuz etkileyebilir. Ziyaretçi tarayıcıdan çerez ayarlarını değiştirmediği sürece bu sitede çerez kullanımını kabul ettiği varsayılır.
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz aşağıda sıralanan amaçlarla T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun’un 5. ve 6. maddelerine uygun olarak işlenmektedir:
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz, kişisel verilerinizin işlenme amaçları doğrultusunda, iş ortaklarımıza, tedarikçilerimize kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları kapsamında aktarılabilmektedir.
Çerezler, ziyaret edilen internet siteleri tarafından tarayıcılar aracılığıyla cihaza veya ağ sunucusuna depolanan küçük metin dosyalarıdır. Web sitemiz ziyaret edildiğinde, kişisel verilerin saklanması için herhangi bir çerez kullanılmamaktadır.
Web sitemiz birinci ve üçüncü taraf çerezleri kullanır. Birinci taraf çerezleri çoğunlukla web sitesinin doğru şekilde çalışması için gereklidir, kişisel verilerinizi tutmazlar. Üçüncü taraf çerezleri, web sitemizin performansını, etkileşimini, güvenliğini, reklamları ve sonucunda daha iyi bir hizmet sunmak için kullanılır. Kullanıcı deneyimi ve web sitemizle gelecekteki etkileşimleri hızlandırmaya yardımcı olur. Bu kapsamda çerezler;
İşlevsel: Bunlar, web sitemizdeki bazı önemli olmayan işlevlere yardımcı olan çerezlerdir. Bu işlevler arasında videolar gibi içerik yerleştirme veya web sitesindeki içerikleri sosyal medya platformlarında paylaşma yer alır.
Oturum Çerezleri (Session Cookies) |
Oturum çerezleri ziyaretçilerimizin web sitemizi ziyaretleri süresince kullanılan, tarayıcı kapatıldıktan sonra silinen geçici çerezlerdir. Amacı ziyaretiniz süresince İnternet Sitesinin düzgün bir biçimde çalışmasının teminini sağlamaktır. (ASP.NET_SessionId) |
Web sitemizde çerez kullanılmasının başlıca amaçları aşağıda sıralanmaktadır:
Farklı tarayıcılar web siteleri tarafından kullanılan çerezleri engellemek ve silmek için farklı yöntemler sunar. Çerezleri engellemek / silmek için tarayıcı ayarları değiştirilmelidir. Tanımlama bilgilerinin nasıl yönetileceği ve silineceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.allaboutcookies.org adresini ziyaret edilebilir. Ziyaretçi, tarayıcı ayarlarını değiştirerek çerezlere ilişkin tercihlerini kişiselleştirme imkânına sahiptir.
Kanunun “ilgili kişinin haklarını düzenleyen” 11. maddesi kapsamındaki talepleri, Politika’da düzenlendiği şekilde, ayrıntısını Başvuru Formunu’nu Bakanlığımıza ileterek yapabilir. Talebin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvuruları ücretsiz olarak sonuçlandırılır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre ücret talep edilebilir.
Vali Murat Zorluoğlu, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 8'inci yılında şehit kabirlerini ziyaret etti.
Programa Vali Murat Zorluoğlu’nun yanı sıra 7. Kolordu Tümgeneral Fedai Ünsal, 8. Anajet Komutanı Tuğgeneral Gürtaç Kayapınar, Dicle Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, Büyükelçi Hakan Çakıl, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Selçuk Yıldırım, Dicle Kaymakamı Kadir Yurdagül, Ergani Kaymakamı Ahmet Karaaslan, Ak Parti İl Başkanı Raşit Ocak, İl Müftüsü Celal Büyük, Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürü Aydın Polat, ilçe kurum müdürleri, Şehit aileleri ile gaziler ve yakınlarının katılımıyla gerçekleşen etkinliklerde, şehitlik bahçesinde Kur'an-ı Kerim tilaveti yapıldı ve dua edildi. Vali Zorluoğlu, şehit kabirlerine karanfil sundu.
Vali Zorluoğlu, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında merkez Yenişehir ilçesi Hava Şehitliği’ni ziyaret etti.
Şehitlik bahçesinde Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, yapılan dualarla devam etti. Daha sonra Vali Zorluoğlu şehit kabirlerine karanfil sundu.
Vali Zorluoğlu, Dicle ve Ergani’de Şehit Kabirleri Ziyaret Etti
Vali Zorluoğlu ve beraberindeki heyet anma etkinlikleri kapsamında daha sonra Şehit Polis Memuru Halit Gülser ile 15 Temmuz Şehidi Askeri Çoban’ın kabirlerini ziyaret etti.
Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında, Ankara Gölbaşı’nda bulunan Polis Özel Harekat Başkanlığı’na yapılan bombalı saldırıda şehit olan polis memuru Halit Gülser ile İstanbul 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde şehit olan Askeri Çoban, Vali Murat Zorluoğlu, il ve ilçe yöneticileri ve vatandaşlarca mezarları başında anıldı.
Vali Zorluoğlu, beraberindeki askeri ve mülki erkânla birlikte ilk olarak şehit Polis Memuru Halit Gülser’in Dicle ilçesi Pekmezciler köyündeki kabrini ziyaret etti. Zorluoğlu, kabir başında edilen duaların ardından şehit polis Gürsel’in mezarına kırmızı karanfil bıraktı.
Burada programı takip eden basın mensuplarına açıklama yapan Vali Zorluoğlu “O gece sokaklara, meydanlara çıkarak tanklara, uçaklara adeta göğüslerini siper ederek bu memleketin geleceğini kurtaran tüm vatandaşlarımıza müteşekkiriz. O karanlık gecede mücadele verirken şehit olan vatandaşlarımızı bir kez daha buradan rahmetle anıyoruz. Gazi olan yaralanan kardeşlerimize de hem teşekkür ediyoruz hem de sağlık ve uzun ömürler diliyoruz. Allah memleketimize milletimize bir daha böyle ihanetler böyle acı geceler, günler yaşatmasın.” dedi.
Daha sonra Ergani ilçesine geçen Vali Zorluoğlu, 15 Temmuz gecesi İstanbul’daki “15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde” şehadete eren Askeri Çoban’ın kabrini ziyaret etti. Vali Zoruoğlu ve beraberindeki heyet şehidin kabri başında okunan duaların ardından şehidin ailesini evinde ziyaret ederek, başsağlığında bulundu.
Bizi Takip Edin